top of page

10.04.2023 tarihli Ulusal Konut Projesi Yönetim Fikir Kümesi Toplantı Sonuç Metni 1. Oluşumun işleyişinin tek merkezden ve düzenli yürütülmesi adına sosyal medya teşkilatlanması için iş ve eylem planı belirlenmiştir.

 2. İl, ilçe ve sonrasında mahalleler bazında halkla yüz yüze ilişkileri yürütmek için temsilcilerin belirlenmesine karar verilmiştir.

 3. Müstakil yapıların hangi coğrafyada ve hangi mimari proje ile yapılacağını belirlemek için, Mimar, İnşaat Mühendisi, Şehir Planlama ve Çevre Mühendislerinden oluşan bir ekip tarafımıza ulaşan özgeçmişler arasından mülakatlarla seçilecektir. Ayrıca Mali İşler ve Finansal Planlama, Hukuk İşleri, İstatistik, Harita Mühendisleri ve Basından Sorumlu birimlerin oluşturulması kararları da alınmıştır.

 4. Ana yönetim ekibinin haftalık döngüsel bir şekilde değişeceği fikri benimsenmiştir.

 5. Diğer ülkelerdeki benzer projelerin detaylı incelenmesi ve bizim için uygun/olmayan durumların belirlenmesi kararı alınmıştır.

 6. İlçeler bazında yönetim ekiplerinin oluşturulmasında, gerekmesi durumunda yakın ilçelerde (birbirine araç ile max. 20-30 dk) üç ilçenin yönetiminin birleştirilebileceği konusunda mutabık kalınmıştır.

 7. Hiç kimse değişmez ve eleştirilemez değildir. Kişiler gelip geçicidir bilinciyle, Mimar Şenol Bey yalnızca projenin fikri lideri olduğunu beyan etmiştir. Proje, yönetim fikir kümeleri - YFK koordine edip inşa edeceklerdir nihayetinde.

 8. UKP'ye ait web sitesinin yayına alınması ve tüm gelişmelerin ve proje çalışma akışlarının daha düzenli bir şekilde yayımlanması hususu karara bağlanmıştır.

 9. Yönetim ekibinin isminin "fikir üretme ekibi" olarak değiştirileceği, zira asıl yönetim ekibinin bu önerme ve çalışmalar sonucu liyakate göre netleştirileceği prensip olarak belirlenmiştir.

 10. UKP'nin siyaset üstü bir oluşum olduğunun keskin bir şekilde ifade edilmesi kararlaştırılmıştır. Yalnızca toplumun faydasını öncelemektedir.

 11. Hiçbir yönetici ve lider tek başına liderlik etmeyecek olup, küme liderleri ve sözcüleri demokratik yöntemlerle karar alıp halka paylaşacaktır. Demokrasi ve tam temsil kırmızı çizgimizdir.

 12. Amacımız yakın gelecekte kendimiz ve çocuklarımız için barınma gibi en temel ihtiyacı sorun olmaktan çıkartmak ve hayata daha ümitli ve huzurlu devam etme olanağı oluşturmaktır.

Yola ikna edilmişlerle değil, inanmışlarla çıkılır.

Birbirimize ve birbirimizin gücüne amacımız gerçekleşene dek inanmak dileğiyle.

Türk Milletine hayırlı olsun.

Saygılarımızla

UKP Yönetim Fikir Kümesi

10-17 Nisan 2023 Dönem Sözcüsü Sinan İzcihan


94 görüntüleme2 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

2 Comments


Emrah Çalkınlı
Emrah Çalkınlı
Apr 12, 2023

Yaşadığımız depremden sonra, hiç bir şeyin eskisi gibi olmayacağına inandım. İyi veya kötü yönde gelişeceğini elbette zaman gösterecek. Sivil toplumun gelişmesi, bireylerin kollektif akılla geleceğe yön vermek üzere sorumluluk alması, amasız fakatsız boynumuzun borcudur. Yaşamımız, geleceğimiz, çocuklarımız ve ülkemiz bir avuç rantçı, azgın azınlığa teslim edilmemelidir. Hiç birşey yapamıyorsak bile güzel hayaller kuran iyi insanları cesaretlendirmeli, yüreklendirmeliyiz. Güzel bir gelecek için çalışan topluluğun parçası olmak hayatımıza değer katacaktır. İyilik iyidir. Kurtuluş yok tek başına. Ya hep beraber, ya hiç birimiz.

Like
Çağrı Zoralioğlu
Çağrı Zoralioğlu
Apr 14, 2023
Replying to

Öncelikle yaşadığınız duyguları ve düşünceleri paylaştığınız için teşekkür ederiz. Katılıyoruz, depremin ardından yaşamın eskisi gibi olması zor ve bu süreçte bir arada olmak, ortak bir gelecek inşa etmek önemlidir.

Sivil toplumun güçlenmesi ve bireylerin kollektif bilinçle hareket etmesi, toplumun daha sağlam bir temelde gelişmesini sağlayacaktır. Sizin gibi değerli bireylerin desteği ve fikirleri, hepimizin daha iyi bir gelecek inşa etmesine katkı sağlayacaktır.

UKP olarak, bu tür düşünceleri ve önerileri dikkate alarak projelerimizi geliştiriyoruz. İyi niyetli insanların desteği ve güç birliğiyle, ülkemizin ve çocuklarımızın daha iyi bir geleceğe sahip olabileceğine inanıyoruz.

Düşüncelerinizi paylaştığınız ve bu topluluğun bir parçası olduğunuz için teşekkür ederiz. Birlikte daha güçlüyüz ve daha iyi bir gelecek inşa etmek için çalışmaya devam edeceğiz.

Like
bottom of page